اين جا میدانی ست محدود! اما فضايي ست بي انتها.
انگار وسط زمین فوتبال، پیش و یا پس از یک بازی باشکوه و بزرگ دراز کشیده باشید-طاق باز- رو به آسمان و به آن فضای لایتناهی خیره شوید.
گستره‌‌ای‌ست تا ما و شما به نظاره خطوطي بنشينيم كه هنرمندان كارتونيست و كاريكاتوريست با انديشه‌ دست خود، ما را به فکر کردن فرا خوانده اند. تا در روزمره‌گي‌ها و ورق خوردن بی وقفه‌ تقويم، لحظه‌اي درنگ کرده و ميهمان‌شان شويم و نگذریم!
بله! نگذریم!؛ کمی دراحوالات خود مداقه کنیم. اصلا می خواهیم بگذریم که چه بشود؟!؛ از خبری به خبر بعدی، از پُستی به لایک بعدی، در هر دقیقه ده ها توییت! از ویدئویی به ویدئوی بعدی!...
چه خبر است مگر؟!
زندگی ما در اتوبان‌های بی وقفه، شاپینگ سنترهای بی‌وقفه و جرثقیل‌های بی‌وقفه‌‌ای که هر روز ما را در راه محل کار تا «محل خواب»! یدک می کشند -خلاصه که نه- فشرده شده است. و تبدیل  شده ایم به «0 و 1»هایی در ماتریکس سرزمینی ناکجاآبادی.
با این حال که در این سال‌ها خنده‌دار به نظر می آید، اما زمانه، زمانه‌ فکرکردن است.
پس دعوت این کارتونیست‌ها را جدی می‌گیریم. هنرمنداني که چون ما و شما هر روز و درهمین زندگی بی وقفه، همان هوايي را تنفس مي‌كنند که ما. همان آفتابي بر ايشان مي‌تابد كه بر ما. اما در این روزگارِ تهاجم کلمات؛ خبرها، smsها، پُست‌های سوشال‌نِت-وُرکی، کلامی به سیطره کلمات اضافه نمی‌کنند. اما حرف‌هایی که دارند از جنس رنگ و فرم است و نگاهی که دارند از جنس سکوت. هنرمنداني كه بيشتر از آن که از خود، از ما گفته‌اند و خواهند گفت.
«تارنمای نیشخط» مفتخر است که «روزنامه قانون» هر روز فضایی به وجود آورده تا این گروه چه در فضای مجازی و چه در یکی از صفحات روزنامه، میدانی باشد برای آن هنرمندان. برای کارتونیست هایی که حرف‌های محجوبانه شان را با مردم درمیان بگذارند؛ با شما مردم نازنین.

سردبير: كيوان وارثي
دستيار سردبير: عليرضا صديقي
ويرايش تصاوير: سحر آويژه